Jak kupować?

1. Ochrona danych

Kupujący ma prawo do wglądu i poprawy przekazanych danych osobowych. Sprzedawca nie gromadzi danych osobowych w innym celu niż realizacja umowy sprzedaży. Sprzedawca usuwa dane osobowe kupującego z bazy po realizacji umowy sprzedaży.

2. Potwierdzenie zamówienia

Złożone zamówienie będzie każdorazowo potwierdzane telefonicznie lub pocztą elektroniczną przez pracownika naszej firmy. Dlatego też niezbędne jest podanie numeru telefonu lub adresu e-mail w formularzu zamówienia.

Każde zamówienie jest sprawdzane z katalogami firmowymi producentów lub w komputerowych programach eksperckich w celu ograniczenia pomyłek - dlatego bardzo ważne jest podanie w zamówieniu szczegółowych danych dotyczących modelu samochodu i wszelkich informacji mogących mieć wpływ na zgodność zamawianego towaru z samochodem, do którego ma być zamontowany.

3. Termin realizacji

Termin realizacji zamówienia uzależniony jest od formy płatności oraz stanu magazynowego towaru. Zwykle termin realizacji zamówienia nie przekracza 2 dni roboczych.

W przypadku chwilowego braku towaru, klient zostaje poinformowany o planowanym terminie dostawy drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną.

4. Formy płatności

Oferujemy następujące metody regulowania zapłaty:

4.1 Przelewem na konto firmy.

Metoda ta polega na przelaniu przez Kupującego na konto naszej firmy równowartości kwoty wynikłej z zamówienia. Umowę uznaje się za zawartą od wpłynięcia środków na konto Sprzedawcy.

4.2 Gotówkowa za pobraniem.

Kupujący płaci za przesyłkę w momencie jej dostarczenia bezpośrednio kurierowi. W przypadku tej formy płatności koszt przesyłki jest wyższy niż zamówień płatnych przelewem ze względu na koszty pobrania. Umowę uznaje się za zawartą od potwierdzenia jej przez Sprzedawcę.

4.3 Gotówkowa przy osobistym odbiorze w siedzibie sklepu.

Zapraszamy w miarę możliwości do odbioru zamówionego towaru osobiście w naszej firmie. Oszczędzacie Państwo w ten sposób dodatkowo na kosztach przesyłki. Umowę uznaje się za zawartą od potwierdzenia jej przez Sprzedawcę i podania terminu odbioru zamówienia.

5. Dokument zakupu

Każdy towar wysłany zostaje razem z paragonem lub fakturą VAT . Posiadanie paragonu lub faktury jest warunkiem koniecznym do zwrotu towaru lub do złożenia reklamacji.

6. Realizacja dostawy

Wszystkie zamówione części w naszym sklepie wysyłamy za pośrednictwem firm kurierskich. Koszt przesyłki uzależniony jest od wagi oraz gabarytów zamawianych towarów. Klient zostaje każdorazowo poinformowany o planowanych kosztach przesyłki przed wysłaniem paczki.
• cennik przesyłek:

7. Zwroty, reklamacje

Kupujący może odstąpić od dokonanego zakupu bez podania przyczyn, musi dokonać powiadomienia o tym fakcie Sprzedawcy najpóźniej w terminie 10 dni od otrzymania towaru. Towar nie może nosić śladów używania, montażu itp. Opakowanie firmowe produktu nie może być zniszczone i nie może być zaklejone bezpośrednio taśmą pakową, aby nie naruszać oryginalności opakowania. Niezbędny także jest paragon lub faktura jako dowód zakupu w naszej firmie. Kupujący musi wysłać na własny koszt zwracany towar na adres:

HRC Auto
ul. Handlowa 2, 41-800 Zabrze
Przesyłki zwrotne za pobraniem nie będą odbierane.

Po uznaniu odstąpienia od umowy za poprawne - spełnienia wymagań co do braku użytkowania towaru - Sprzedawca wystawia Fakturę korygującą VAT i przesyła ją na adres Kupującego. Pieniądze zwracane są za pomocą przelewu lub przekazu pieniężnego na adres wskazany przez Kupującego w terminie 7 dni roboczych od otrzymania przez Sprzedawcę podpisanej przez kupującego Faktury korygującej VAT. Sprzedawca nie odpowiada za błędne wskazanie adresu zwracanych pieniędzy przez kupującego.

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych w trakcie transportu będą uwzględniane jedynie po sprawdzeniu przesyłki w chwili jej odbioru . Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji jest protokół reklamacyjny spisany razem z kurierem dostarczającym przesyłkę.

8. Postanowienia końcowe

1. Nabywca składając zamówienie akceptuje powyższy Regulamin Sklepu.

2. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji.

3. We wszystkich przypadkach nie wymienionych w powyższym Regulaminie mają zastosowanie Przepisy kodeksu Cywilnego.